رویدادهای

شرکت کویرتایر

به گزارش روابط عمومی شرکت کویرتایر، آقای مهندس سید محمد حسین زینلی به مناسبت نوزدهمین سالگرد افتتاح و راه اندازی این کارخانه با تشریح تاریخچه شکل‏ گیری کویرتایر و سیر تحول آن از ابتدا تاکنون اظهار داشت: شرکت کویرتایر در اواخر سال 1366 با سرمایه یک میلیون ریال توسط گروهی از معتمدین شهرستان بیرجند تأسیس و عملیات اجرایی احداث کارخانه براساس موافقت اصولی صادره از وزارت صنایع وقت و با ظرفیت اسمی 25.500 تن از نیمه دوم 1370 در زمینی به مساحت 112 هکتار در شهرستان بیرجند آغاز شد.


وی گفت:سرمایه اولیه آغاز به کار احداث کارخانه با تلاش و پیگیری‌های مجدانه و با تکیه بر مشارکت سرمایه‌های خرد، از سهامداران جزء و مردمی 42 شهر از سراسرکشور تامین شد و با 22 نوبت افزایش سرمایه در خلال سالهای 1366 تا 1380 سرمایه شرکت از یکصد هزار تومان به بیست میلیارد تومان افزایش یافت .


مدیرعامل شرکت کویر تایر بیان کرد: سرانجام در نوزدهم مهرماه سال 1377 با صرف350 میلیاردریال سرمایه‏ گذاری و ارزبری 84 میلیون دلار به بهره‏ برداری رسید. و هم اکنون سرمایه ثبتی شرکت 700 میلیاردریال است.

آقای مهندس زینلی با بیان اینکه دانش فنی تایرهای رادیال استیل بلت کویرتایر ازشرکت ماتادورجمهوری اسلواکی که یکی از شرکت‏های معتبر اروپایی که هم اکنون در شرکت تایرسازی کنتیننتال آلمان ادغام گردیده اخذ شد تصریح کرد:کویرتایر اولین تایرساز ایرانی است که اقدام به انعقاد قرارداد خرید و انتقال دانش فنی و تولید تایرهای رادیال استیل بلت کرده است.

وی گفت: برای تولید تایر منطبق بر فن آوری روز دنیا، کلیه ماشین‏ آلات شرکت کویرتایر با برترین کیفیت و پیشرفته ‏ترین تکنولوژی سخت‏ افزاری، از معروفترین تأمین ‏کنندگان اروپا و ژاپن خریداری شد.


وی بیان کرد: شرکت کویرتایر از بدو راه‌اندازی در سال 77 تاکنون همواره با نوآوری، تلاش، پشتکار و توانمندی مدیران، کارشناسان و کارکنان متعهد و دلسوز خود بیش از صدها عنوان دستاورد شامل گواهینامه، تندیس، جایزه و لوح تقدیر از سازمان‌ها و مراکز مختلف کشور و جهان کسب کرده است که این افتخارات کارنامه درخشانی را در صنعت تایر کشور فراروی کویرتایر گشوده و آن را به عنوان یک واحد پیشرو، متعالی و افتخارآفرین در سطح ملی و استانی مطرح ساخته است.


مدیرعامل شرکت کویر تایر بیان کرد: از نظر کیفیت تایرهای تولیدی،کویرتایر یکی از برترین‌ها در کشور محسوب می‌شود و با تغییرات فن آوری که برای دستیابی به استانداردهای روز اروپا و به‌خصوص استاندارد SWR در حال انجام است، به‌زودی به سطح کیفی تایرهای تولیدی روز اروپا دست خواهد یافت.


وی خاطر نشان کرد: استاندارد SWR، کنترل مقاومت غلطشی تایر، که بیانگر مصرف سوخت خودرو برای چرخش تایر در سطح جاده است، کنترل خط ترمز و فاصله ایستادن و توقف کامل حرکت تایر پس از عمل ترمزگیری در جاده خیس و نیز کنترل صدای ایجاد شده در اثر غلطش تایر بر سطح جاده را در بر می‌‏گیرد.