رویدادهای

شرکت کویرتایر

در مراسمی با حضور مدیرعامل، معاونان و کارکنان شرکت کویرتایر نماز طلب باران ،به امامت حجت الاسلام حسینی امام جماعت این کارخانه اقامه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت کویرتایر، حجت الاسلام علیرضا حسینی در مراسم اقامه نماز طلب باران درکارخانه کویرتایر اظهار داشت: عالم هستی و عالم طبیعت را خداوند قاعده مند و طبق فرمول های خاصی بنا کرده است که قرآن می‌فرماید سنت‌های الهی قابل تبدیل نیست.

امام جمعه شهرستان درمیان با بیان اینکه انسان از مسیر های مخصوص به اهداف می رسد افزود: در جهان هستی هر کنشی واکنشی دارد.

وی بیان کرد: همانگونه که در عالم طبیعت پروردگار فرمول ها را به ودیعت گذاشته و برخی فرمول ها را از زبان انبیا، ائمه و اولیا برای بشر رمزگشایی کرده است در برخی حوزه‌ها نیز اجازه داده است بشر خود با کنکاش علمی، فکری و تدبیر خود معماهای عالم هستی را کشف کند.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه تاکنون علم کمک شایانی به بشر داشته و تایید آموزه‌های دین را در بر داشته است تصریح کرد: امروزه ما با دو ایده مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه ایده نخست می‌گوید بحث دعا، مناجات و هر ارتباط معنوی برای گشایش و ارتباط با خالق هستی مردود است خاطرنشان کرد: ما امروز از علم برخورداریم و علم پیشرفت کرده است و تکنولوژی، صنعت و فناوری به وجود آمده است.

امام جماعت کارخانه کویرتایر با بیان اینکه نظریه دوم این است که فقط با دعا و راز و نیاز سعی کنیم امورات خود را پیش ببریم و به علم توجه نکنیم یادآور شد: در این راستا آنچه حق و نظریه اولیا است جمع بین این دو است.

حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: کوتاهی ها و بزهکاری های ما در قبال محیط زیست هم گناه است ، دلسردی و کدورت درونی و فاصله هایی که از خود و اخلاق و دین خدا گرفتیم نیز دست به دست هم داده که ما دچار قهر طبیعت شویم.

امام جمعه شهرستان درمیان با بیان اینکه ما باید نسبت به محیط زیست حساس باشیم چراکه آسیب بی رویه و بدون هدف به محیط زیست گناه است افزود: پیامبران و امامان ما نیز نسبت به محیط زیست حساسیت داشه و آموزه‌های را بیان کردند.

وی با بیان اینکه کمک گرفتن از صنعت و تکنولوژی هم در راستای هر نوع برکت، پیشرفت و توسعه ای مورد تایید دین است گفت: بنابراین وقتی دین نسبت به علم و روشنفکری بي اعتنا نیست این جفا است که مااین دین مدرن و زیبا را قبول نداشته باشیم و به آن دهن‌کجی کنیم و بگوییم دعا قبول نیست و خرافات است.

حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه ما هرچه که داریم از رحمت خداوند است بیان کرد: در ۶۰ - ۷۰ سال اخیر امسال اولین سالی است که تا این بخش از سال هیچ نزولات آسمانی در این منطقه نداشته ایم و تا این حد شاهد خشکسالی بوده‌ایم.