چاپ مطلب

3.8 میلیون حلقه انواع تایر رادیال سواری در کویرتایر تولید شد

3.8 میلیون حلقه انواع تایر رادیال سواری در کویرتایر تولید شد

مدیرعامل شرکت کویرتایر گفت: در سال گذشته بیش 3 میلیون و800 هزارحلقه انواع تایر رادیال سواری به وزن بیش از 24 هزار تن در این کارخانه تولید شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت کویرتایر، آقای مهندس سیدمحمدحسین زینلی ظهر امروز در آیین تجلیل از کارگران و کارگروه‌های نمونه شرکت کویرتایر اظهار داشت: این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال 95 از نظر وزنی 4/3 درصد و از نظر حلقه 10 درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

وی ارزش اقتصادی این میزان محصول تولیدی را بیش از 331 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر 21 طرح و سایز انواع تایر رادیال سواری از رینگ های 13 تا 18 در این کارخانه تولید می‌شود که در راستای افزایش وتنوع محصولات، اداره تکنولوژی وتحقیقات این شرکت، طراحی سایز، طرح و گل‌های جدید تایر را در دست اقدام دارد.

مدیرعامل شرکت کویرتایر ظرفیت فعلی تولید این کارخانه را 11 هزار و 600 حلقه در روز و بیش از 4 میلیون حلقه در سال ذکرکرد و افزود: این شرکت براساس اهداف بلندمدت خود نسبت به ارتقاء کمیت وکیفیت محصولات اقدام کرده است.

 

وی بیان کرد: این مجموعه علیرغم همه محدودیت‌ها و موانع از قبیل افزایش قیمت ارز و قیمت جهانی مواد اولیه، تحریم‌ها و نیز موضوع اجرای هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی، نه تنها کاهش تولید نداشته که روند افزایش تولید خود را همانند سال‌های قبل ادامه داده است.

 

آقای مهندس زینلی از طراحی وتولید تایر suv,cuv در این کارخانه خبرداد و گفت: دوام بالا، ترمزگیری و چنگ زنی عالی در سطوح خیس و صدای پایین و کیفیت بالای تایر از جمله ویژگی‌های این محصولات تولیدی است.

 

وی با اشاره به اینکه کمیته مدیریت انرژی حدود 17 سال در این شرکت فعال است ادامه داد: در سال گذشته مصرف برق 19 درصد و گاز 32 درصد کمتر از معیار استاندارد و مصرف آب در بخش صنعتی نسبت به سایر کارخانجات تایرسازی 50 درصد صرفه جویی داشته است.

 

مدیرعامل شرکت کویرتایر اظهارکرد: طی ده سال گذشته با اقدامات صورت گرفته این شرکت در همه ممیزی‌های داخلی و خارجی سرآمد شرکت‌های تایرسازی درحوزه مدیریت انرژی می‌باشد، به طوری که دیگرشرکت‌ها از اقدامات انجام شده در این شرکت به صورت مستمر الگو برداری می‌کنند.

 

آقای مهندس زینلی افزایش تنوع تولید در رینگهای 15-17 اینچ، نصب و راه‌اندازی یک خط تولید طوقه 6 ضلعی و یک دستگاه یونیفرمتی، راه اندازی تولید 2 سایز تایر وانتی سبک با رینگ 14 اینچ و ساخت و راه‌اندازی دو دستگاه ماشین تایرسازی تک‌مرحله‌ای را ازجمله پروژه‌های بهبود در سال گذشته برشمرد.

مدیرعامل شرکت کویرتایر تغییر فرمولاسیون آمیزه‌های تایر و افزایش کارکرد و بهبود خواص سایشی، افزایش کارایی و کارکرد بلادرهای پخت تایر به عنوان گرانترین ابزارجانبی تولیدتایر را از دیگر پروژه‌های بهبود در سال گذشته عنوان کرد.

 

وی افزایش راندمان بنبوری و افزایش بازده روزانه و طراحی آمیزه‌های جدید برای همگامی با استانداردهای روز اروپا و آمریکا در زمینه کاهش مصرف سوخت را به عنوان سایر پروژه‌های بهبود در سال گذشته بیان کرد.

در این مراسم از 38 کارگر نمونه و4 کارگروه نمونه شرکت کویرتایر با اعطای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل و قدردانی شد.