آموزه های دینی رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس/ هدف دشمن جدا کردن مردم از انقلاب است

آموزه های دینی رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس/ هدف دشمن جدا کردن مردم از انقلاب است

روایتگر جنگ و فرمانده ۸ سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه آنچه در صحنه نبرد دفاع مقدس شکل گرفت آموزه های دینی بود گفت: امروز نیز آموزه های دینی می تواند ما را در برابر دشمن مقاوم نگه دارد زیرا دشمن عزم خود را جزم کرده است که ما را نظام وانقلاب ناامید کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت کویر تایر، سرهنگ مهدی مزگی نژاد ظهر امروز در نشست روایتگری و بیان دستاوردهای 8 سال دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع بسیجیان شرکت کویر تایر اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یادآور خاطرات، رشادت ها و جانفشانی های انسان هایی در عرصه تاریخ انقلاب اسلامی ما بوده و است که امروز بعد از ۴۱ سال انقلاب اسلامی ثمراتی را به میدان مبارزه مقابل دشمن آورده است که شرایط، شرایطی که در سال ۵۹ و شروع جنگ تحمیلی داشته ایم نیست.
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه هایی که علیه ما شکل گرفته بود و فضایی که به وجود آمده بود و دشمن به آرزوی خود نرسیده بود سبب شد برای براندازی نظام اسلامی اتاق های فکری تشکیل دهند و در این اتاق های خود به این نتیجه رسیدند که حمله نظامی می تواند جمهوری اسلامی را از پای درآورد و به نفع ما تمام شود.
روایتگر جبهه و جنگ در دوران دفاع مقدس بیان کرد: در این راستا به سلاح نظامی دست بردند و در منطقه به دنبال کسی گشتند تا این ماموریت را انجام دهد، بنابراین شخصی مانند صدام را پیدا کردند که به دو دلیل وارد این معرکه شد.
مزگی نژاد تصریح کرد: اولین دلیل این بود که شاه رفته بود و ژاندارمری منطقه خالی بود و امید داشت بعد از پیروزی، آمریکایی ها ژاندارمری منطقه را به صدام بدهند و دوم اینکه ریاست کرسی اتحادیه عرب خالی شده بود و صدام به دنبال آن بود تا آنجا را نیز به دست بیاورد.
وی خاطرنشان کرد: بنابراین به آمریکایی ها اعلام کرد جنگ را می روم اما نه پول و نه حمایتی دارم، آمریکایی ها نیز گفتند تو جنگ را آغاز کن، ما هم پول و هم حمایت سیاسی را در دنیا تامین خواهیم کرد.
استاد دانشگاه و فرمانده ۸ سال دفاع مقدس یادآور شد: بنابراین صدام سرمست از این قول ها و غرور در پیروزی آینده، در ۳۱ شهریور سال ۵۹ ساعت ۱۴ با کشیدن بند توپ در بصره، رسماً علیه ایران اعلام جنگ کرد و با ۱۲ لشکر مسلح خود راهی کشور ما شد.
مزگی نژاد اظهار داشت: در حالی که مرزهای ما رها بود، بعضی از پاسگاه های ما نیرو نداشتند و تعداد نیرویی که داشتیم نیز قادر به مقاومت نبودند، یگان های نظامی ما سرو سامان نداشت، سپاه تازه شکل گرفته بود و بسیج نیز هنوز به قدرت آنچنانی خود نرسیده بود.
وی افزود: در این راستا ما با تهاجمی روبه رو شدیم که به قول صدام آمده بود تا ظرف یک هفته جمهوری اسلامی را جمع کند و عقیده داشت که روز اول خوزستان را خواهیم گرفت زیرا آنان عرب هستند و ما را می پذیرند و در روزهای بعد خرم آباد لرستان، اراک، قم و در نهایت در روز ششم تهران را محاصره خواهیم کرد و روز هفتم جشن پیروزی را در تهران خواهیم گرفت.
استاد دانشگاه و فرمانده ۸ سال دفاع مقدس با بیان اینکه اما به یاری خداوند ۲ هزار و ۸۷۸ روز جنگ طول کشید گفت: امام(ره) با آغاز جنگ علی رغم بسیاری از مخالف هایی که شده بود وارد میدان شدند و فرمودند « راه قدس از کربلا می گذرد» و در این راستا انرژی را به جبهه ها تزریق کردند.
مزگی نژاد اظهار داشت: در این راستا شرایطی به وجود آمد که دو ارتش با تفاوت های مختلف مقابل یکدیگر قرار گرفتند، ارتش صدام یک ارتش شرقی و وابسته به شوروی سابق و ارتش و نیروی ما یک ارتش غربی و وابسته به آمریکایی ها بود و همه تجهیزاتی که در صحنه داشتیم به دلیل اینکه شاه قبلا با آمریکا قرارداد بسته بود آمریکایی بود.
روایتگر جنگ با بیان اینکه ما در تحریم بودیم و برآوردهای سیاسی و نظامی دنیا ما را تمام شده می دانستند خاطرنشان کرد: اما یک چیز را در این صحنه فراموش کرده بودند که ما خدا را داریم و معادلات ما همراه خداوند است.
روایتگر جنگ و فرمانده ۸ سال دفاع مقدس با بیان اینکه تمام دفاع مقدس را جمع کنیم متوجه می شویم که ما برابر آموزه های دینی جنگیده ایم گفت: درست است سلاح و مهمات و داشتن اسلحه مدرن در صحنه نبرد جزو لوازمات نبرد است، اما توکل بر خداوند رمز موفقیت است.
مزگی نژاد بیان کرد: در این راستا امام(ره) فرمودند« جبهه دانشگاه است» این جمله باعث خنده برخی از افراد شد و گفتند در جنگ حرف از دانشگاه می زنید، بنابراین شهید باقری و شهید چمران تصمیم گیری کردند و قرار بر این شد که سلاح و مهمات خود را از دشمن روبه رو تهیه کنیم.


وی با بیان اینکه این طرح، طرح بسیار سنگینی بود و در این راستا طراحی بر جنگ های کوچک، شبانه و نامنظم شد خاطرنشان کرد: در عملیات ها ۳ عامل اعم از زمان عملیات، مکان عملیات و نحوه زدن به دشمن مهم است و جزو نکات محرمانه نبرد است.
استاد دانشگاه و فرمانده ۸ سال دفاع مقدس با اشاره به عملیات فتح خرمشهر اظهار داشت: با فتح خرمشهر دنیا ما را قبول کرد زیرا تا قبل از آن همه تصور داشتند صدام پیروز و ما نابود خواهیم شد.
مزگی نژاد با بیان اینکه صدام برای ۶ ماه جنگ کلی مهمات در خرمشهر ذخیره کرده بود افزود: سپاه چهارم عراق در پشت دژ خرمشهر مستقر شده بود و بر روی دیوار های شهر نوشته بودند آمده ایم تا بمانیم.
روایتگر جنگ با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس باعث شد دشمن همه فضای ما را پذیرفت خاطرنشان کرد: نیروهای ما در جنگ، فرهنگ دفاع مقدس را زنده و فرهنگ اسلام ناب محمدی را آفریدند.
استاد دانشگاه و فرمانده ۸ سال دفاع مقدس با بیان اینکه قضاوت ها در طول تاریخ بوده و است و ما نگران حرف ها و قضاوت ها نیستیم تصریح کرد: خطوط قرمزی برای جمهوری اسلامی تعریف شده است و مقام معظم رهبری نیز وظیفه ای مبنی بر حفاظت از این خطوط قرمز را دارد و هرکس بخواهد از این خطوط قرمز عبور کند تعارف وجود ندارد.
مزگی نژاد با اشاره به اینکه نوع دفاع ما از نظامی عوض شده است اما در حوزه های دیگر دفاع وجود دارد یادآور شد: ما ماموریت های خود را انجام می دهیم و قرار نیست مقدرات چهل و یک ساله انقلاب را بر اساس گفته های برخی جا به جا کنیم.
روایتگر جنگ با بیان اینکه ما پیرو مقام معظم رهبری هستیم و گوش به فرمان ایشان هستیم خاطرنشان کرد: نسبت به گفته دشمنان بیخیال نخواهیم بود، امت قرار نیست بر اساس نوع نبرد گذشته بجنگیم بلکه امروز تکنولوژی به صحنه آمده است.
استاد دانشگاه و فرمانده ۸ سال دفاع مقدس با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس ما ثابت کرده است که در صحنه های نبرد سلاح جواب نمی دهد گفت: شرایط دفاع مقدس ما امروز در خاکریز عراق جواب داده است و قدر فرهنگ دفاع مقدس ما را خانمی می داند که در موصل ۴ سال اسیر داعش بوده است و همسر او را کشته و فرزندان او را اسیر کردند.
مزگی نژاد با اشاره به اینکه آنچه در صحنه نبرد دفاع مقدس شکل گرفت آموزه های دینی بود اظهار داشت: امروز نیز آموزه های دینی می تواند ما را در برابر دشمن مقاوم نگه دارد.
وی با بیان اینکه دشمن عزم خود را جزم کرده است که ما را ناامید و از نظام انقلاب اسلامی جدا کند بیان کرد: متأسفانه فضای بد اقتصادی که به وجود آمده است همه را رنج می دهد و امروز دشمن بر نان و آب ما فشار آورده است و در این راستا آثار بدی برجای گذاشته است.
استاد دانشگاه و فرمانده ۸ سال دفاع مقدس یادآور شد: بنابراین همه ما باید هوشیار باشیم تا این امر باعث نشود که از مسیر اصلی خود که انقلاب اسلامی است، جدا شویم زیرا ما مدیون خون شهدا هستیم.

آموزه های دینی رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس/ هدف دشمن جدا کردن مردم از انقلاب است

آموزه های دینی رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس/ هدف دشمن جدا کردن مردم از انقلاب است

آموزه های دینی رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس/ هدف دشمن جدا کردن مردم از انقلاب است