مدیرعامل شرکت کویرتایر: تعاونی ها می توانند در اقتصاد مقاومتی بازوی نظام باشند

مدیرعامل شرکت کویرتایر: تعاونی ها می توانند در اقتصاد مقاومتی بازوی نظام باشند

مدیرعامل شرکت کویرتایر:
تعاونی ها می توانند در اقتصاد مقاومتی بازوی نظام باشند / عرضه مستقیم تایر در12 نقطه ازکشور

مدیرعامل شرکت کویرتایر با بیان اینکه بخش تعاونی در اقتصاد جمهوری اسلامی بخش مظلومی است گفت: علی رغم اینکه سهم بالایی درسهمیه بندی اقتصادی کشور مشمول اقتصاد دولتی و خصوصی است اما تنها 25 درصداین سهم به بخش تعاون کشور واگذار شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت کویرتایر، آقای مهندس زینلی در آیین افتتاح ساختمان جدید تعاونی مصرف کارکنان این شرکت اظهار داشت: در بین حدود 180 هزار تعاونی ثبت شده در کشور فقط 8 درصد اقتصاد در حوزه تعاونی ها می چرخد و این بسیارکم است.

وی با بیان اینکه تعاونی ها داستان بسیار پرفراز و نشیبی از ابتدای تأسیس وزارت تعاون داشته و دارند افزود: تعاونی ها می توانند در اقتصاد مقاومتی بازوی نظام باشند و می توانند حوزه فعالیتشان را خودکفا کنند.

وی با اشاره به اقدامات ارزشمند انجام شده درتعاونی های مسکن ومصرف کویرتایر اظهارکرد: تعاونی مصرف کارکنان کویرتایر سهم بسیار بالایی در خدمت رسانی و جلب رضایت کارکنان که شامل 1400 نفر از اعضاء و خانواده های آنان است ایفا نموده است.

مدیرعامل شرکت کویرتایر با تاکید بر اینکه از آغاز فعالیت همه تشکل های کارگری در شرکت کویرتایر در هر حوزه ای مورد حمایت شرکت قرار داشته اند گفت: شرکت های تعاونی مصرف و مسکن که با نوعی زندگی روزمره و جاری افراد سر و کار داشته ودارند از این جمله اند.

آقای مهندس زینلی با اشاره به اینکه که حدود 98 درصد از کارکنان شرکت کویرتایر صاحب خانه و خودرو هستند گفت: شهرک کویرتایر اولین شهرک دو طبقه ای در بیرجند است که 280 عضو در محل سکونت دارند.

وی در ادامه به فعالیت های این تعاونی از جمله فروش تایر به قیمت مصوب اشاره کرد و افزود : در شهرهای مختلف قیمت های تایرمتفاوت است به طوری که میانگین یک جفت پراید حدود 200 هزار تومان، قیمت مصوب دولت با بازار آزاد تفاوت دارد.

مدیرعامل شرکت کویرتایر گفت: در12 نقطه ازکشورعرضه مستقیم تایر ایجاد کرده و برای اتحادیه تاکسیرانی کشور با قیمت دولتی لاستیک تأمین می شود.

آقای مهندس زینلی گفت: شهرداری تهران دو منطقه در چیتگر و خاوران برای عرضه تایر به قیمت مصوب به ما واگذارکرده است و اکثر تاکسی های تهران از لاستیک کویرتایر استفاده می کنند، همچنین در شهرهای شیراز مشهد و اهواز هم تایر کویر به نرخ مصوب توزیع می شود.

وی بیان کرد: ما به سهم خودمان در کاهش عطش تایر سهم داشته ایم که خداوند به همه کسانی که صادقانه برای نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می کنند اجری در خور عنایت کند.