ضرورت تسریع در اجرای طرح توسعه شرکت کویرتایر

ضرورت تسریع در اجرای طرح توسعه شرکت کویرتایر

مدیرعامل شرکت کویرتایر بر ضرورت تسریع در اجرای طرح توسعه این کارخانه تاکید کرد و گفت: با اجرای این طرح سالانه 10 هزار تن انواع تایرهای تمام سیمی باری و اتوبوسی به ظرفیت این کارخانه افزوده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت کویرتایر، آقای مهندس سیدمحمد حسین زینلی عصر امروز در جریان بازدید دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت از خط تولید و طرح توسعه کارخانه اظهارداشت: دراین طرح تایرهای تمام سیمی باری و اتوبوسی تولید خواهد شد.

وی بیان کرد: شرکت کویرتایر در حال حاضر با ظرفیت 27 هزار تن تولید، انواع تایرهای سواری رادیال که معادل 4 میلیون حلقه در سال است، فعالیت می‌کند.

مدیرعامل شرکت کویرتایر افزود: با اجرای طرح توسعه کوتاه مدت، سالانه حدود 10 هزارتن تولید تایرهای آل استیل باری و اتوبوسی به این ظرفیت اضافه خواهد شد.

آقای مهندس زینلی سرمایه گذاری اجرای طرح توسعه این کارخانه را حدود 22 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: بخشی از ماشین آلات این طرح خریداری و گشایش اعتبار شده است.

وی بیان کرد: با توجه به نیاز شدید کشور به تولید تایرهای تمام سیمی باری و اتوبوسی برای ناوگان حمل و نقل کشور وزیر صنایع حمایت کامل دولت را از اجرای این طرح اعلام کردند که امید است مهر ماه سال آینده شاهد راه اندازی و افتتاح این طرح مهم ملی باشیم.

مدیرعامل شرکت کویرتایر خاطرنشان کرد: در حال حاضر اشتغال مستقیم کارخانه کویرتایر حدود یک هزار 450 نفر است که با راه اندازی تولید تایرهای سیمی باری حدود 220 نفر دیگر به اشتغال مستقیم این مجموعه اضافه می‌شود.

آقای مهندس زینلی زیربنای ساختمان‌های فعلی کارخانه را حدود 90 هزار متر مربع عنوان کرد و افزود: عملیات ساختمانی برای احداث 20 هزار متر مربع ساختمان‌های جدید طرح توسعه در دست اجرا است و بخشی از آنها احداث شده‌اند.