مدیرعامل شرکت کویر تایر خواستار شد: لزوم سرمایه گذاری در اجرای طرح های توسعه کویرتایر

مدیرعامل شرکت کویر تایر خواستار شد: لزوم سرمایه گذاری در اجرای طرح های توسعه کویرتایر

مدیرعامل شرکت کویرتایر در این بازدید با قدردانی از حضور ارزشمند استاندار خراسان جنوبی در بزرگترین واحد صنعتی استان با ارائه گزارشی از نمای کلی صنعت تایر کشور اظهار داشت: در حال حاضر 25 کارخانه تایرسازی در خاورمیانه فعال است که از این تعداد 10 کارخانه به صورت فعال و نیمه فعال با تولید حدود 240 هزار تن تولید سالیانه در ایران قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت کویر تایر؛ آقای مهندس زینلی ظرفیت اشتغال صنعت تایر ایران را 15 هزار نفر ذکر کرد و گفت: ظرفیت اشتغال مستقیم و غیر مستقیم صنعت تایر در ایران بیش از 7 هزار نفر در سال 94 بوده است.

وی به ترکیب محصول و سهم شرکت کویرتایر از تولید و بازار کشور اشاره کرد و گفت: کویرتایر 11 درصد سهم تولید صنعت تایر کشور را به لحاظ وزنی تأمین می کند و این در حالی است که سهم تولید کویرتایر از کل تولید تایر سواری صنعت تایر به لحاظ وزنی 23 درصد و به لحاظ تعداد ۲۲ درصد می باشد. سهم تولید تایر سواری رادیال کویرتایر از کل تولید تایرهای رادیال سواری صنعت تایر ایران به لحاظ حلقه 33 درصد است.

وی در ادامه به رکوردهای ملی و انحصاری شرکت کویرتایر اشاره کرد و گفت: روند شکل یابی منحصر به فرد، پیشتاز تکنولوژی رادیال استیل بلت ، اولین تولید کننده تایر سبز  و نخستین سازنده دستگاه پرس پخت در کشور از جمله این افتخارات است.

مدیرعامل شرکت کویرتایر طراحی و تولید تایر رینگ 18 در سه سایز، طراحی و ساخت تایرهای CUV و SUV ، طراحی و ساخت 12 طرح در کمتر از یکسال ،اولین تولید کننده تایر با استفاده از فناوری نانو  و دارنده رتبه نخست در صرفه جویی انرژی در ایران را از دیگر رکوردهای ملی و انحصاری این شرکت عنوان کرد.

وی به نقش کویرتایر در اشتغال بخش صنعتی استان اشاره کرد و گفت: کویرتایر 15.9درصد شاغلان بخش صنعت استان و 34.4 درصد شاغلان بخش صنعت مرکز استان و شهرستان بیرجند را به خود اختصاص داده است.

وی تحریم های ظالمانه، بحران ارزی، اقتصادی، بخش نامه های متعدد ارزی و مطالبات این شرکت و سایر شرکت های لاستیک سازی از خودروسازان را از دیگر عوامل ایجاد بحران طی هفت ماهه امسال برشمرد.

مدیرعامل شرکت کویرتایر لزوم سرمایه گذاری در اجرای طرح های توسعه کویرتایر را خواستار شد و گفت: حجم تولید کشور در سال گذشته بالغ بر 244 هزار تن و  حجم واردات تایر در این مدت بالغ بر 123 هزار تن بوده است . در افق سند چشم انداز صنعت تایر در 1404 حجم تولید بالغ بر 700 هزار تن دیده شده است.