سرپرست معاونت بازرگانی: تولید بیش از ۲۷ درصد تایر سواری کشور در کویرتایر

سرپرست معاونت بازرگانی: تولید بیش از 27 درصد تایر سواری کشور در کویرتایر

سرپرست معاونت بازرگانی شرکت کویرتایر گفت: درحال حاضر بیش از 27 درصد ازتایر سواری کشور به لحاظ وزنی وبیش از 26 درصد از تایر تولیدی کشور به لحاظ تعدادی دراین کارخانه تولید می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت کویرتایر؛ آقای جواد جلیلی ظهر امروز در دیدار با معاون وزیر صمت و رئیس سازمان صنايع کوچک و شهرك‌های صنعتي ايران اظهار داشت: کویرتایر بزرگترین واحد صنعتی خراسان جنوبی است.

وی بیان کرد: درحال حاضر بیش از 27 درصد از تایر سواری کشور به لحاظ وزنی وبیش از 26 درصد از تایر تولیدی کشور به لحاظ تعدادی در این کارخانه تولید می‌شود.

وی ادامه داد: بر این اساس و با در نظر گرفتن میزان تایرهای وارداتی به کشورسهم بازار کویرتایر از بازار تایر سواری کشور بر اساس تناژ 19.3 درصد و بر اساس تیراژ 19.6 درصد است.

سرپرست معاونت بازرگانی شرکت کویرتایر بیان کرد: همچنین این شرکت 40 تا 45 درصد از سهم تایر مورد نیاز خودروسازان کشوررا تامین می‌کند.

آقای جلیلی افزود: دانش فنی تایرهای رادیال استیل بلت کویرتایر از شرکت ماتادور که یکی از شرکت‌های معتبر اروپا می‌باشد اخذ شده است. 

وی بیان کرد: شرکت کویرتایر اولین شرکت تایرسازی ایرانی است که اقدام به انعقاد قرارداد خرید و انتقال دانش فنی و تولید تایرهای رادیال استیل بلت نموده است.

وی افزود: ماشین آلات شرکت کویرتایر با برترین کیفیت و پیشرفته‌ترین تکنولوژی سخت‌افزاری روز و از معروف ترین تأمین کنندگان اروپا و ژاپن خریداری شده است.

سرپرست معاونت بازرگانی شرکت کویرتایر بیان کرد: فرآیند تولید توسط کارکنان و کارشناسان آموزش دیده و باتجربه و با استفاده از تجهیزات آزمون پیشرفته به صورت مستمر مورد بازرسی و کنترل قرار می‌گیرد .

آقای جلیلی خاطر نشان کرد: محصولات شرکت کویرتایر به خصوص تایرهای رادیال استیل بلت و تایرهایی که با تکنولوژی تایر سبز تولید می‌گردند، در بین تولید کنندگان داخلی بدون رقیب می‌باشند.

وی در این دیدار همچنین بر حمايت از توليد و كارآفريني تاکید کرد و گفت: برای توسعه همه جانبه در بخش‌های مختلف کشور از جمله صنعت باید کارآفرینان را تشویق و آنان را مورد حمایت قرارداد.

سرپرست معاونت بازرگانی شرکت کویرتایر تزريق ايده‌های جديد در محيط‌های صنعتی و استفاده از ظرفیت بزرگ فناوری‌های نوین برای توسعه تولید و صادرات را مورد تاکید قرار داد.