همایش پیاده‌روی خانواده بزرگ کویرتایر برگزار شد

همایش پیاده‌روی خانواده بزرگ کویرتایر برگزار شد

همایش پیاده‌روی خانواده بزرگ کویرتایر با حضورحجت‌الاسلام حسینی امام جماعت کارخانه، آقای مهندس زینلی مدیرعامل شرکت، آقای مهندس کمیلی مدیر کارخانه و خانواده بزرگ کارکنان شرکت کویرتایر جمعه 21 اردیبهشت ماه در روستای زیبای رزگ برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت کویرتایر، این پیاده‌روی ساعت 6 صبح از روستای جعفریه در 3 کیلومتری روستای رزگ آغاز شد و همکاران به اتفاق خانواده پس از پیمودن مسیر، در امامزاده سیدمحمدباقر (ع) روستای رزگ حضور یافتند.

این همایش با اجرای برنامه متنوع فرهنگی ادامه یافت و پس از قرعه‌کشی به 5 نفر از همکاران یک دستگاه دوچرخه و به20 نفر از همکاران کارت هدیه اهدا شد.

همچنین در اجرای برنامه‌های فرهنگی نیز به 15 نفر از خانواده کارکنان اعم از همکار، همسر و فرزندان کارت هدیه به همراه وسایل فرهنگی و کمک آموزشی اهداگردید. درپایان همکاران با صرف غلور پذیرایی شدند.

 معرفی روستای رزگ؛ ماسوله بیرجند جاذبه‌ای در دل کوهستان

روستای رزگ یکی از روستاهای کوهستانی در فاصله 12 کیلومتری جنوب شهرستان بیرجند است که ساخت خانه‌هایی به سبک پلکانی، آن را به ماسوله بیرجند بدل کرده است.

خانه‌های این روستا به صورت پلکانی از سنگ و گل و در جهت شیب دامنه کوه ساخته شده است و به همین دلیل به روستای ماسوله‌ای مشهور شده است.

در این روستای بکر و دیدنی 28 خانواری زیارتگاه سلطان سیدمحمدباقر (ع) قرارگرفته که به دلیل نزدیکی به شهر همه روزه مورد استقبال تعداد زیادی از گردشگران و زائران قرار می‌گیرد.

در این روستا همچنین درخت کهن‌سالی به نام چنار وجود دارد که گویا 750 سال قدمت دارد و سایبان خوبی را برای مسافران ایجاد کرده و دارای بن بسیار پهنی است.