خدمت در کارخانه کویرتایر یک جهاد است/شرکت کویرتایر یک سنگر و جهاد اقتصادی با روش اقتصاد مقاومتی است

خدمت در کارخانه کویرتایر یک جهاد است/شرکت کویرتایر یک سنگر و جهاد اقتصادی با روش اقتصاد مقاومتی است

رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی وامام جمعه پردیسان قم با بیان اینکه خدمت در شرکت کویرتایر قصد قربت می خواهد چون از شاخه های جهاد است گفت: چراکه جهاد جزو فروع دین است.
به گزارش روابط عمومی شرکت کویر تایر، آیت الله صمصام الدین قوامی صبح امروز در کلاس آموزشی مدیریت اسلامی -ایرانی در محل کارخانه کویرتایر اظهار داشت: شرکت کویرتایر مانند یک سنگر و جهاد اقتصادی با روش اقتصاد مقاومتی است و یک مبارزه تمام عیار با هدف استقلال، عزت و عظمت این مرز و بوم است.
وی افزود: همچنین تک تک نیروهایی که در این شرکت فعالیت می کنند نیز مانند سربازان و سرداران در این جهاد مقدس سهیم هستند و خدمت در این شرکت از جهاد در میدان نظامی چیزی کم ندارد.

آیت الله قوامی با بیان اینکه جهاد شاخه های متنوعی دارد تصریح کرد: در یک دیدگاه جهاد اصغر، اکبر و کبیر و در یک دیدگاه عرصه های مختلف جهاد اعم از اقتصادی، دانشگاهی، سیاسی، نظامی و دیپلماتیک وجود دارد.
وی با بیان اینکه جهاد از عبادات است خاطرنشان کرد: فروع دین نیز از عبادات است که یکی از آنها جهاد است همچنین انسان وقتی وارد این عرصه تولید و کار و تلاش می شود گویا روزه و نماز می گیرد.
رئیس بنیاد فقهی مدیریت اسلامی وامام جمعه پردیسان قم با اشاره به اینکه هر تلاشی گامی به سمت خدا و کسب رضایت او است یادآور شد: چرا که ما مخلوق و بنده خدا هستیم و اول و آخر کار ما با او است.


آیت الله قوامی با بیان اینکه انسان نسبت به هر کاری که انجام می دهد مسئول است اظهار داشت: بنابراین سودهای دنیای باید به سودهای اخروی تبدیل شود و انسان برای آخرت خود پس انداز داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه نظم و انضباط خاصی در شرکت کویر تایر وجود دارد افزود: تولیدات با کیفیت در این مجموعه، توانایی و دانایی بالای نیروهای این شرکت را نشان می دهد.


کویر تایر یک واحد کاملا متمایز در حوزه صنعت است 
مدیر کارخانه کویرتایر نیز در این جلسه ضمن خیرمقدم در گزارشی اظهار داشت: شرکت کویرتایر بزرگترین واحد صنعتی استان خراسان جنوبی است که با افتخار می توان گفت: به لحاظ تعدادی ۲۲ درصد تایر تولیدی کشور جمهوری اسلامی ایران در این مجموعه تولید می‌شود.
آقای مهندس محمد حسین کمیلی با اشاره به اینکه این شرکت از سال ۷۷ به بهره برداری رسیده است بیان کرد: علی رغم همه مشکلاتی که در فضای کسب و کار کشور در سالهای گذشته شاهد بودیم در این مجموعه در بحث تولید، فروش و اشتغال همیشه افزایش را شاهد بودیم و این شرکت یک واحد کاملا متمایز در حوزه صنعت بوده است.
وی با بیان اینکه بسیاری از نوآوری هایی که در این سال ها در صنعت تایر رقم خورده است در این مجموعه شاهد بوده ایم تصریح کرد: همچنین علی رغم اینکه ما نسبت به برخی شرکت‌های صنعت تایر یک صنعت نوپا محسوب می‌شویم اما ساخت بسیاری از ماشین‌آلات صنعت تایر برای نخستین بار در کشور در مجموعه کویرتایر بوده است.
مدیرکارخانه کویرتایر یادآور شد: این مجموعه صنعتی خود قادر است طراحی تایر را آغاز و محصولاتی را متناسب با نیاز خودروسازان و نیاز بازار از طراحی تا عرضه محصولات کامل در مجموعه کویرتایر انجام دهد.

آقای مهندس کمیلی با بیان اینکه بیش از ۱۵ سال متوالی شرکت کویر تایر در حوزه مدیریت انرژی سرآمد بوده است اظهار داشت: همچنین شرکت کویر تایر بالاترین سطح امتیاز را در ممیزی همه صنایع مختلف به خود اختصاص داده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین علی رغم تحریم ها و مشکلاتی که در حوزه های متفاوت، صنعت کشور را آسیب‌پذیر کرده است این شرکت با راندمان بالاتر از ۹۳ درصد ظرفیت نصب شده ماشین آلات خود تاکنون توانسته فعالیت کند.
مدیر کارخانه کویرتایر از اشتغال یک هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم در این کارخانه خبر داد و گفت: اعتقاد ما بر این است که ارزش محصول تولیدی شرکت کویرتایر در سال با ارزش ۳ محصول استراتژیک خراسان‌جنوبی شامل زرشک، عناب و زعفران تقریباً برابری می‌کند و این نشان دهنده نقش مهم کویرتایر در اقتصاد استان می باشد.
آقای مهندس کمیلی خاطرنشان کرد: این مجموعه بزرگ صنعتی توانسته است به عنوان پرچمدار اشتغال پایدار این رسالت خطیر را در استان خراسان جنوبی داشته باشد و همچنین در این راستا سعی شده است با تولید بیشتر تایر که یک کالای استراتژیک محسوب می گردد بخشی از نیاز کشور را برطرف کنیم.