کویرتایر به مدد تکنولوژی به روز خود، جلوتر از نیازمندی بازار کشور حرکت می کند

  • ۳۶۰
  • روابط عمومی
کویرتایر به مدد تکنولوژی به روز خود، جلوتر از نیازمندی بازار کشور حرکت می کند

مدیرکل امور مجلس و ذینفعان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت:کویرتایر با وجود سابقه کمتر نسبت به دیگر کارخانجات لاستیک سازی کشور توانسته است گوی سبقت را از رقبایش بگیرد و به مدد تکنولوژی به روز خود جلوتر از نیازمندی بازار کشور حرکت کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت کویرتایر، دکتر مهدی خالقی در بازدید از کارخانه کویرتایر ودیدار با مدیران کارخانه خاطرنشان کرد: در اواخر دهه 80 کل کارخانجات لاستیک سازی کشور قادر به تامین 45% نیاز بازار کشور بودند و این در حالی است که هم اکنون تایرهای جدیدمان به بازارهای منطقه و جهان صادر می شود هرچند که در حوزه تایرهای معدنی و راهسازی هنوز به خودکفایی نرسیده ایم.
وی با اشاره به طرح 50 هزار تنی در دست اقدام کویرتایر تصریح کرد: با توجه به اینکه کویرتایر به عنوان شرکت دانش بنیان ،دانش فنی و طراحی تولیدات جدید خود را در دستور کار دارد با اجرایی نمودن این طرح ملی ، کشور را از وابستگی به واردات این نوع از تایرها بی نیاز کند و به خودکفایی برساند. 
5 هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار گرفت

مدیرکل امور مجلس و ذینفعان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: امسال ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار گرفت.
خالقی از وجود 70 صندوق پژوهش و فناوری در سطح کشور خبر داد و اظهار داشت: حمایت از صندوق‌های دانش‌بنیان در بحث رشد تولید در دستور کار صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری است.
وی افزود: تلاش می‌شود خدمات مالی برای شرکت‌های دانش بنیان تنظیم و به صورت بسته‌ های پیشنهادی ارائه می شوند. یکی از بسته‌هایی که در سال‌جاری هدف‌گذاری و مورد استقبال قرار گرفته بسته رشد تولید است. در این راستا با تعامل با بانک‌ها ، توانستیم بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات را در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دهیم
. این امر موجب 2.5 برابر شدن تولید محصولات دانش‌بنیان گردید.
وی به بحث ضمانتنامه‌های بانکی اشاره و یادآور شد: همچنین در خصوص ضمانت‌نامه های بانکی که شرکت‌های دانش‌بنیان در بحث پروژه‌‌ها نیاز داشتند نیز اقدامات موثری انجام شده است.
خالقی اظهار داشت: همچنین در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیانی استان‌های کمتر برخوردار برنامه ویژه ای اجرایی شده است و صندوق نوآوری و شکوفایی با استقراردر استان ها و برقراری ارتباط مستقیم با شرکت های دانش بنیان ، تسهیلات مصوب و قرارداد پرداخت آنها را نیز صادر می کنند تا تسهیلات سریعتر به استان های کمتر برخوردار تزریق شود و شاهد رشد تولید در این استانها باشیم .
مدیرکل امور مجلس و ذینفعان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به صندوقهای دانش بنیان اشاره و گفت: درحال حاضر در سطح کشورحدود 70صندوق پژوهش و فناوری وجود دارد که درحال حاضر در هر استان یک صندوق پژوهش، نوآوری و فناوری فعال بوده و در تهران به دلیل وجود صندوق‌های تخصصی و دانشگاهی تعداد این صندوق‌ها بیشتر است.