کویرتایر؛ اولین دارنده گواهینامه انطباق محصول دانش بنیان تایر در کشور شد + عکس

  • ۸۰۹
  • روابط عمومی
کویرتایر؛ اولین دارنده گواهینامه انطباق محصول دانش بنیان تایر در کشور شد + عکس

به گزارش روابط عمومی شرکت کویرتایر: طی مراسمی با حضور رئیس مرکز تایید صلاحیت سازمان ملی استاندارد ایران، گواهینامه انطباق محصول دانش بنیان تایر سایز215/55 R18 KB 300  به کارخانه کویرتایر اهداء شد.
مدیرعامل شرکت کویرتایر در این مراسم گفت: این کارخانه به مدد بهره مندی از نبوغ متخصصین بومی خود توانسته است دانش و تکنولوژی را در نهاد خود پایه ریزی کند.
وی توجه به استاندارد و استانداردسازی را الزام آور و حیاتی خواند و خاطرنشان کرد: نقش استاندارد در تضمین سلامت محصول  و بالتبع سلامت جامعه غیرقابل انکار است بویژه در مقوله تایر که با جان انسانها ارتباط دارد.
مهندس سیدمحدحسین زینلی درخصوص اخذ گواهینامه انطباق محصول دانش بنیان افزود:به درخواست شرکت کویرتایر و پیگیری های مجدانه سازمان ملی استاندارد، محصول دانش بنیان تایر رینگ 18 کویرتایر توانست پس از آزمونهای سخت و بازرسیهای فشرده گواهینامه انطباق دانش بنیان را کسب کند.
وی در ادامه افزود: علاوه بر 5 مشخصه الزامی تایر سه مشخصه دیگر از قبیل 1- راحتی سرنشینان(کاهش صدای تایر)2- ایمنی سرنشینان (قدرت چنگ زنی تایر) و 3- کاهش مصرف سوخت(مقاومت غلتشی تایر) مطابق استاندارد ملی 2-1093 نگارش 1402 برای تایر رینگ 18 مورد پایش و ارزیابی قرار گرفته است.

عضویت ایران در اتحادیه بین المللی تایید صلاحیت استاندارد
رئیس مرکز تایید صلاحیت ایران در ادامه این مراسم، استاندارد را پشتوانه فعالیتهای صنعتی برشمرد و اظهار نمود: یکی از وجوه موفقیتهای کویرتایر که همواره مورد توجه ارکان مختلف کارخانه بوده است توجه به استاندارد نظری قبل از هرگونه عمل است.
دکتر سیدمحمود هاشمی مشخصه مهم مدیریتی در کویرتایر را تلفیق روحیه جهادی در چهارچوب استانداردسازی ذکر نمود و عنوان کرد: رویکرد مدیریتی در این شرکت از همان بدو تاسیس، ممزوج نمودن کارجهادی و انقلابی برمبنای استانداردها و عدم انحراف از معیارها و مشخصه های استانداردسازی بوده است.
وی عضویت ایران در اتحادیه بین المللی تایید صلاحیت استاندارد را مهم ارزیابی کرد و خاطرنشان نمود: از برکات این عضویت "مقبولیت تایید صلاحیت ایران در بیش از 110 کشور دنیا" است که کالای ایرانی برای آزمون و بازرسی مجدد مشمول زمان و هزینه نمیشود و این در حالی است که در سال 2023 این هزینه ها بیش از 48 همت ارزبری از کشور داشته است.
در پایان این مراسم که با حضور مدیران کل استاندارد استانهای سمنان،گلستان و استانهای خراسان شمالی،رضوی و جنوبی همراه بود، گواهینامه انطباق محصول دانش بنیان تایر سایز215/55R18KB 300   که به امضاء دکتر مهدی اسلام پناه رییس سازمان ملی استاندارد ایران رسیده است توسط دکتر سیدمحمود هاشمی رییس مرکز تایید صلاحیت ایران به آقای مهندس سیدمحمدحسین زینلی مدیرعامل شرکت کویرتایر اهدا گردید.